Noc s Andersenem

Dne 29.3.2019  jsme se zúčasnili noci s Andersenem. Na začátku našeho společného večera jsme si našli své místečko na spaní. Potom jsme se všichni sešli před sborovnou, kde jsme čekali na velké překvapení. Po chvíli jsme se nakonec dočkali a přišel se na nás podívat Andersen, který s námi strávil celý večer. Nejdříve nám vyprávěl o svém životě a knihách, které napsal. Nakonec nám přečetl jednu ze svých pohádek, a to pohádku O Malence. Tato pohádka nám doprovázela celý večer, neboť jsme se vydali na stejné putování jako Malenka. Nejdříve jsme si zaseli pšenici do třídních truhlíků, poté jsme si vyrobili vlastní Malenku v kolébce z ořechových skořápek, dále jsme soutěžili, koho vlaštovka dolétne nejdále a na závěr jsme si vyrobili květinu, na které Malenka potkala svého prince. Když jsme prošli všemi stanovišti, přesunuli jsme se do jídelny, kde jsme povečeřeli. 2.B si pro nás připravila překvapení a upekla pro nás typickou dánskou buchtu ,,buchtu snů". Když jsme si naplnili bříška, přesunuli jsme se do pelíšků, kde na nás již čekali rodiče, babičky či dědečkové některých dětí. A proč že na nás čekali? Přišli nám přečíst kousek z knih, které měli rádi, když byli ještě dětmi. Celý večer a noc jsme si parádně užili. Ráno na nás čekalo další překvapení. Dostali jsme pamětní průkazy na Noc s Andersenem a pohlednice od Albatrosu k Noci s Andersenem.

Foto zde.