Charakteristika ŠVP

ŠVP „Společně růst“ je zpracován v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro základní vzdělávání. Program školy vychází z analýzy podmínek školy, možností a potřeb žáků, požadavků rodičů a z tradice školy. Filozofie ŠVP naší školy je symbolizována životem stromu („od kořene k plodům“). Stromu, který roste společně s ostatními. Stromu, který je hluboce zakořeněn a nenechá se vyvrátit prvním poryvem. Stromu, který vydává plody. Kořeny programu, tedy priority naší školy, jsou: 1) Příroda a společnost, 2) Pohyb, 3) Prožitek.

Žák roste, jsou-li maximálně zohledněny jeho možnosti a rozvíjeny individuální schopnosti.

Žák roste, umí-li spolupracovat a správně komunikovat s dospělými a vrstevníky.

Všichni jsme jako listy na jednom stromě: přestože jsme různí, ROSTEME SPOLU a každý z nás je důležitý pro celek.

Růst školy je nemožný bez profesního růstu pedagogů.

Rostou-li žáci, roste škola. Roste-li škola, roste obec.

Škola - důležitá součást obce stejně jako je kmen nezbytný pro život stromu.

Příroda

• lokalita - „brána do Železných hor“
  • historie a tradice obce
  • spolupráce s místními organizacemi

Pohyb

• ideální podmínky
  • zdravé tělo – zdravý duch

Prožitek

• radost z poznávání
  • formování celistvé osobnosti.