Pilotní škola kin-ballu

Kin ball je sportovní hra, která vznikla v Kanadě na konci osmdesátých let minulého století. Je to kolektivní hra, kde proti sobě stojí 3 družstva po čtyřech hráčích. Tato hra není náročná na technické vybavení ani na získání potřebných dovedností. Hra se nejprve začala používat jako terapie pro děti v léčebných centrech. Byla určena dětem, které mají potíže se sebeprosazováním se v kolektivu. Postupně začala pronikat do školní výuky a dnes, ačkoliv se jedná o relativně mladou hru, se v ní již koná mistrovství světa. Kin-ball je především založen na spolupráci všech hráčů. Podle výzkumu Univerzity v Quebecku je každý člen týmu v pohybu nejméně 71% herního času. To je daleko nejvíc ze všech kolektivních her. Hra je přístupná všem sociálním vrstvám. Stačí pouze jeden míč a můžete začít hrát v podstatě kdekoliv, kde je volná hrací plocha. Více informací o hře naleznete na stránkách www.kin-ball.cz.

logo pilotni

Naše škola se v červnu 2011 stala pilotní kin-ballovou školou. Zakoupení míče umožnil sponzorský dar pí. G. Pavlíkové z Nasavrk. Děkujeme!

Fotografie z první ukázkové hodiny kin-ballu